Drazí přátelé, již brzy budete mít možnost nahlédnout do mé druhé knihy, která právě prochází finální úpravou před tiskem. Kniha s názvem: DOTÝKEJ SE MÁMY, DOKUD JE ŽIVÁ…, vznikla na základě mé vlastní zkušenosti, kdy‬ ‭jsem procházela procesem umírání se svou maminkou.‬  Během celého procesu odcházení, který‬ ‭trval téměř čtyři roky, jsem si skoro až na konci‬ uvědomila, že je ohromná škoda, že jednotlivé fáze‬ ‭umírání nejsou osnovou vzdělávání v našem školství.‬ ‭Každý by to měl vědět. Každý by měl vědět, co předchází tomu, než vydechneme naposledy.

Kniha je silným příběhem o životě a smrti, o proměně, kterou s sebou smrt vždy přináší a hlavně o lásce, kterou v nás tato proměna probouzí. Příběh je navíc poskládaný do jednotlivých fází umírání, o kterých v dnešním světě není mnoho informací, protože smrt je bohužel v dnešní době tak nějak tabu.

Vznik knihy je možné podpořit jejím zakoupením v předprodeji na: https://www.donio.cz/monika-rozarka-dotykej-se-mamy-dokud-je-ziva

Poté bude kniha v prodeji zde na webu, na autorských čteních spojených s besedou a hudebním doprovodem, se kterými budu vyjíždět, ale také v knihkupectvích po celé republice.

A abych své dílo nepopisovala jen já, přikládám recenze lidí, kteří ji měli možnost již přečíst.

Tahle kniha je poctivým a hluboce zasvěceným průvodcem po krajinách, které tak často tabuizujeme. 

-Pjér la Šé’z

Kniha Moniky Rozárky DOTÝKEJ SE MÁMY, DOKUD JE ŽIVÁ… je působivým literárním dílem zabývajícím se smrtí a odchodem blízkých, což jsou témata stále opomíjená nejen v literatuře. 

Myslím, že snad na každého zapůsobí strhující upřímnost výpovědi a síla prožitku autorky. Niterně podaný příběh je nejen poutavým čtením, ale i příkladem, jak se vyrovnat s odchodem blízké bytosti, jak vědomě pracovat s odpuštěním jiným i sobě, jak přijmout smrt do svého života beze strachu a s důvěrou. 

-Viliam Poltikovič

Silný, intimní příběh odchodu jednoho člověka a lidí, kteří zůstali. – Vladimír Kalný

Kniha může být velkou pomocí a oporou pro všechny tápající, kteří se ocitnou v podobné situaci a neví si s ní rady. Protože až dočtete tuto knihu, řeknete si: Ano, takhle bych chtěl odejít i já sám. 

– Jitka Stehlíková 

Kniha Dotýkej se mámy, dokud je živá… je hlubokou sondou do jednoho příběhu umírání, ale zároveň do obecného procesu pěti fází umírání, pěti fází přípravy na odchod do jiné dimenze.            – Ivoš Stehlík

od | Bře 23, 2024 | MUENA | 0 komentářů

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *