Monika-Rozárka

Prožitkové semináře

Po dobu 15 let tvořím prožitkové semináře na různá témata. Sebepoznání v rovině srdce, ženské i mužské, partnerské, posvátnost těla a sexuality, dotekové semináře.

Vždy pracuji s posvátností hlubokého prožitku. Techniky, se kterými pracuji jsou originální a přicházejí z hlubokého vnitřního vedení. Na mých seminářích pracuji v jinové rovině, to znamená v rovině srdce. Nerozebírám, neanalyzuji, neotevírám cíleně stará traumata…neřídím to myslí. Ve chvíli, kdy se staré zranění samovolně uvolní či otevře, je vytvořen láskyplný a bezpečný prostor pro jeho plné prožití. Protože jen plně prožité, může odejít.

Mým záměrem je vždy sytit duši…tak, aby ztišila naší mysl a my se tak mohli dotknout esence života. Vytvářím k tomu hluboké láskyplné prostředí, které se dotýká srdce každého z nás. Dechové techniky a prožitková cvičení, vždy vedou účastníky do hloubky srdce. Otevírám bránu k prožitku přítomného okamžiku. Intimita duše – citová rovina nás samých. Vnímání toho co chci, vnímání sebe, otevření srdce. Intimita těla – doteky, hluboké sdílení, přijetí svého těla…posvátnost hluboké intimity, posvátná sexualita.

Miluji posvátnost okamžiku, hlubokého a láskyplného spojení skupiny a cítím opravdu velmi hlubokou vděčnost za své vnitřní vedení a za to, že toho vždy mohu být součástí…DĚKUJI.

Monika – Rozárka

Osobní konzultace

Od roku 2009 vedu osobní konzultace. V rámci kurzů celoživotního vzdělávání jsem na Teologické fakultě absolvovala Arteterapii s dětmi. Tento svět mne zaujal natolik, že jsem chtěla poznat víc.

Vyhledala jsem kurz hlubinné abreaktivní psychoterapie u Andreje Dragomireckého. A několik let, jsem touto metodou byla nadšená. Pořádala jsem rodinné konstelace ( jako pořadatel) a brzy jsem zjistila, že tyto semináře navštěvují stále stejní lidé. A že ve většině případů dochází k tzv.“aha“ efektu. Kdy si klient řekne : „ Ahaaaaa, tak proto já nejsem spokojená ve vztahu, protože v minulosti jsem byla zneužívána muži a nechovám k nim nyní důvěru….“. Přišlo mi, že je to uvědomnění jen na úrovni mysli a že se většinou v životě klientů nic nezmění. Mysl je spokojená, protože pochopila proč se jí to či ono v životě děje. Ale to je vše.

A proto jsem po letech, ve své praxi upustila od těchto „vyhledávacích“ metod. Nevěnuji pozornost tomu co již není, ale tomu co je teď. Zklidním klienta, ukážu mu nestranný a neosobní pohled na tu danou věc. V průběhu sezení tiším jeho mysl tím, že sytím jeho duši. Klient se zastaví, uklidní, začne vnímat život a vše kolem něj, začne vnímat sebe. Pracuji i s diagnostikou za pomoci automatické kresby. Tato kresba/rozbor, odhaluje klientovo energetické nerovnováhy v jeho těle. Má pak možnost něco změnit :o)

Masáže

Víc jak 15 let masíruji. Dotek a práci s tělem miluji. Nabízím nevšední masáže a nevšední prožitek, který jeden dlouholetý klient nazval : „Že prostřednictvím doteků na těle masíruji duši…“ Vystihl to přesně, řekla bych :o) Nabízím následující druhy masáže:

 

  • Harmonizační masáž celého těla – zastavení se, zklidnění, zharmonizování těla i duše.
  • Shakti masáž – která je originální masáží na uctění ženského těla.
  • MUENA celotělová prožitková masáž – je posvátným rituálem na uctění těla i Božství/ Ducha v nás.

Míra

K touze po poznání a po smyslu života, mě přivedly životní okolnosti, knihy a má vnitřní prázdnota, která chtěla být naplněna. Knihy Kerouaca a jiných bídníků ve mně drnkaly na strunu tuláka a vzbudily ve mně zájem o budhovství a východní filozofie. Osho mě oslovil svojí schopností jít až za mysl a dotknout se podstaty věcí a svým smyslem pro humor. Probudil ve mně zájem o tantru. Stanislav Groff, ve mně probudil zájem o lidské vědomí a jeho schopnost sebeléčení. Zajímal jsem se také o obecnou psychologii a sympatizuji s Jungovskou psychologií…

V roce 1996 jsem absolvoval první seminář ve Skřidlech, výrobu Šamanského bubnu s indiánskou saunou. O pár let později jsem absolvoval třikrát holotropní dýchání u Stanislava Kudrleho a u Lídy Chřášťanské. V roce 2004 se setkal s Phdr. Katarínou Hrčkovou a začal u ní studium šamanského způsobu poznávání sebe i světa. V roce 2013 jsem studium ukončil po hlubším výcviku, který byl zaměřený na šamanské lečení, poradenství a přípravu lektorů na vedení svých vlastních šamanských seminářů. Zároveň s tím jsem se seznámil s bioenergetikou u léčitele Václava Procházky, který mě upozornil na mou senzitivitu a že mám přirozené léčitelské schopnosti. Začal jsem též pracovat s léčením míst a prostorů. Několikrát jsem absolvoval rodinné konstalace, měl zkušenost s kyneziologií. Absolvoval jsem spontánní Tanec pěti rytmů. Práce z hlasem. Později jsem absolvoval retreaty, satsangy a vipassanu u mistra Naropy. Druidskou školu krajinné energie, kde jsem přičichnul k Druidismu. Od roku 2008 přednáším o šamanismu a šamanském lečení, tvořím semináře pro současného člověka, kde mimo jiné vyučuji prvky tzv. jádrového šamanismu, který se vyskytuje jako základní esence ve většině šamanských kultur po celém světě. Součástí mé praxe je šamanská léčba a poradenství.

Se svojí ženou Monikou – Rozárkou, sdílíme hlubokou intimitu a tvoříme pobyty pro skupiny, se kterými se dostáváme do hlubších úrovních našeho vědomí. Společně otevíráme svá srdce a navracíme se k božské nevinnosti. Tyto programy děláme pod názvem Muena – Umění intimity a hluboké učení lásky, kde pracujeme s originálními dechovými technikami, s tělem, s posvátným mužstvím a s posvátným ženstvím, abychom se mohli sjednotit ve své úplnosti a navázali tak intimní vztah se sebou, se životem.

V roce 2019/20 jsem úspěšně absolvoval výcvik Muena – celotělových prožitkových masáží…u mé drahé ženy Moniky – Rozárky…

Kromě lektorské činnosti je mojí velkou láskou také hudba. Jako hudebník jsem působil v několika hudebních skupinách jako Divotvorný Hrnec hrál jsem i v divadelní kapele a v Industrial orchestra. Po celou dobu jsem také inklinoval k sólové tvorbě a v roce 2008 natočil své první CD Oheň Země. Nyní po čtrnácti letech v roce 2022 vydávám svoje nové, současné album s názvem Co přinesl vítr…